Gääsp.
Jag är riktigt riktigt trött idag. Sovit dåligt. Vaknade flera gånger och låg och vred och vände på mig länge innan jag somnade om. Men det var mer som om jag slumrade till en stund och sedan vaknade igen. Så där höll natten på. Lyckades somna framför något tv program på morgonen. Och sov väl en timma då.
Det blir en sån där dag när man känner sig som en zombie.
Som tur är har jag ju inget jobb att gå till och inga småbarn att passa. Så jag får ta dagen som den kommer. I lagom stora bitar.
Det regnar här precis som igår. Ett stilla duggande bara. Låter ganska mysigt när det faller mot köksfönstret. En perfekt dag att göra en gryta till middag. Jag är lite sugen på det. Får väl se om min lilla energireserv räcker till det.
Jag hoppas att ni har en bra dag. Nu känner jag att det är dags att tanka lite extra koffein. KRAM
Jobbigt när man haft en sådan natt men tur att man slipper gå till ett jobb eller har småbarn.
SvaraRaderaHa en bra dag i långsamt tempo.
Kram Carin
ja du dessa snurra runt i sängen nätter ...men skönt man kan ta det lugnare de dagarna ..ha det gott
SvaraRadera