En snabbtitt


 Hittade den här bilden på Instagram. Och den stämmer nästan med min ekonomi. Inte 100% men skrämmande nära känns det som.

Det blir i och för sig en massa extrautgifter i samband med flytten. Därför krymper tillgångarna snabbt.

Har inte hunnit sitta vid datorn så mycket senaste veckan. Så det har inte blivit något bloggande. Flyttkaoset har tagit upp det mesta av min tid. Och hela tiden dyker det upp fler flytt relaterade saker att göra. Men nu är det ju i alla fall dom sista dagarna innan det är dags.

Det ska bli så skönt när jag stänger den här dörren bakom mig och kan andas ut. Nästan.... man ska ju komma i ordning i nya bostaden också. Men det känns kul att få fixa och göra fint när man är ny inflyttad.

Får väl försöka lägga in några bilder från mitt nya hem när jag har kommit i ordning där. 

Men nu vet ni i alla fall varför jag varit lite osynlig på bloggen senaste veckan. Och jag hinner nog inte logga in igen förrän i slutet av nästa vecka.

Jag hoppas att allt är bra hos er. Ha en fortsatt bra vecka. KRAMAR

Kommentarer

  1. Ja det är en del som ska fixas och göras i och med en flytt.
    Så vi ses på ditt nya ställe och hoppas din flytt nu går smidigt och bra.
    Kram Carin

    SvaraRadera
  2. håller tummarna att allt går så bra som de bara går med flytten ..hade fint

    SvaraRadera
  3. Det gläder mitt hjärta att vara här ute för att säga ett tackord till Dr Isikolo.
    Jag trodde aldrig att mitt äktenskap skulle fungera igen, trots att allt redan hade arbetat emot mig. Dr Isikolo kom till min undsättning. Jag hade ett problem i mitt hem som fick min man att lämna mig och jag var redan gravid och det blev svårt för mig att klara mig utan honom i mitt liv. Hans familj stöttade mig hela tiden, men ingen kunde hjälpa oss att återförenas förutom Dr Isikolo som svarade när jag behövde hjälp som mest. Han löste problemet och min man kom hem till mig strax efter 48 timmar eftersom han fortfarande bodde i samma stad som jag. Det är helt fantastiskt när man hittar hjälp där man minst trodde att man kunde få hjälp. Återigen tack Dr Isikolo för allt du gör för att hjälpa människor i desperat behov av hjälp. Maila honom på: isikolosolutionhome@gmail.com eller WhatsAppa honom på +2348133261196

    SvaraRadera

Skicka en kommentar

Populära inlägg i den här bloggen

Ingen rolig syn

En liten varning

Äntligen Fredag